Nieudane farbowanie włosów. Maska ściągająca kolor farby DIY.

Czasami zdarza się tak, że kolor farby, który nałożyłaś na włosy, nie podoba ci się lub różni się od tego, który w rzeczywistości chciałaś uzyskać. Albo jak najszybciej chciałabyś pozbyć się resztek farby z końcówek włosów. Na szczęście istnieje prosty sposób przywrócenia pasemkom ich naturalnego koloru.

Wystarczy, że przygotujesz maseczkę ściągającą farbę z włosów.

Naturalne włosy nigdy nie będą miały jednolitego koloru. Będą zatem posiadały jasne refleksy lub ciemniejsze pasemka wyrastające u podstawy głowy. Wpływ mają na to różnorodne czynniki. Zaliczyć do nich można te związane z myciem i farbowaniem włosów chemicznymi preparatami, jak i te, które związane są ze środowiskiem naturalnym. Wśród tych pierwszych będą zatem szampony z SLS, farby z dużą zawartością amoniaku i mocno obciążające włosy zabiegi fryzjerskie. Druga grupa czynników to między innymi: słońce, klimat i kosmetyki naturalne. Jeżeli chcesz mieć na włosach jednolity kolor, przygotuj maseczkę ściągającą barwę uzyskaną poprzez farbowanie, nakładanie henny lub szamponetki.

Do wykonania maseczki potrzebne ci będą następujące składniki: produkt bazowy – może to być maseczka arganowa i składnik rozjaśniający – banany i/lub drożdże. Całość należy dokładnie wymieszać i nakładać na wilgotne włosy. Banany posiadają silne właściwości rozjaśniające. Drożdże natomiast zawierają witaminy z grupy B, selen, cynk, aminokwasy i minerały. Zapobiegają wypadaniu włosów i poprawiają krążenie. Maseczkę do włosów zmywa się szamponem i odżywką. Dzięki składnikom pasemka stają się bardziej odżywione, wygładzone i lśniące. Zapach drożdży po umyciu skóry głowy nie jest wyczuwalny.

Jest jeszcze jeden sposób, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego koloru farby z włosów. Do szamponu, którego używasz na co dzień, dodaj niewielką ilość sody. Połącz te dwa produkty ze sobą i wmasuj we włosy. Następnie spłukaj głowę chłodną wodą i wetrzyj ulubioną odżywkę. Kolor włosów powinien się rozjaśnić.