Nawilżanie skóry – jak to się robi?

Nawilżanie skóry jest bardzo ważne z kilku powodów. Po pierwsze, nawilżona skóra dłużej zachowuje swoją młodość i później pojawiają się na niej zmarszczki. Po drugie, stosując kosmetyki nawilżające, dostarczamy skórze niezbędnych składników odżywczych i pielęgnacyjnych. Po trzecie, skórę należy nawilżać po każdym peelingu lub gorącym prysznicu.

Jaki produktów używać do nawilżania skóry twarzy i ciała?

Krem nawilżający powinien znaleźć stałe miejsce w twojej kosmetyczce. Dobrany odpowiednio do wieku, pory roku i potrzeb skóry może pomóc ci w walce ze zmarszczkami. Jeżeli nie jesteś pewna, czy dany produkt będzie dobry, poproś o pomoc kosmetyczkę lub dermatologa. Skorzystać również możesz z darmowych próbek lub maseczek firmujących konkretną markę. Krem nawilżający stosuj tak, jak zaleca producent: raz lub dwa razy dziennie, zawsze na oczyszczoną twarz. Jeżeli kosmetyk wywołuje u ciebie jakiekolwiek podrażnienia, odstaw go na jakiś czas lub całkowicie zmień sposób pielęgnacji skóry.

Aby podnieść poziom nawilżenia skóry lub poprawić jej wygląd, udaj się do salonu kosmetycznego na tzw. rytuały piękna. Doświadczona kosmetyczka dobierze rodzaj kuracji do stanu twojej skóry. Popularne zabiegi to rozjaśnianie skóry z zastosowaniem witaminy C, maseczki silnie nawilżające lub wtłaczanie pielęgnacyjnych ampułek w głąb skóry.

Nawilżenia wymaga nie tylko skóra twarzy. O właściwy stan nawodnienia zadbać też należy w przypadku skóry ciała. Aby skóra szybciej i lepiej wchłaniała składniki odżywcze i nawilżające pochodzące z kosmetyków, przed ich zastosowaniem zrób peeling. Złuszczony naskórek nie będzie przeszkadzał w nakładaniu balsamu lub kremu. Pamiętaj o regularnym nawilżaniu ciała. Pielęgnacja stóp i dłoni jest równie ważna zwłaszcza zimą. Wtedy naskórek ulega szybszemu wysuszeniu i jest bardziej podatny na uszkodzenia lub podrażnienia.

Jeżeli posiadasz wrażliwą skórę, zastosuj specjalne kosmetyki dostępne w aptece. W gabinetach kosmetycznych oferowane są zabiegi nawilżania skóry ciała. Pamiętaj, że wypijając około 1,5 litra wody, również nawilżasz skórę, ale od wewnątrz.