Krem pod oczy, krem na noc i na dzień – jak aplikować?

Podział kosmetyków na kremy dobrane do rodzaju skóry lub pory dnia jest powszechny. Nie dziwią nas zatem etykietki z napisami: „do skóry mieszanej”, „krem na dzień”, „uniwersalny krem liftingujący” i wiele, wiele innych.

A czy wiesz, jak aplikować poszczególne kosmetyki: krem pod oczy, krem na noc i krem na dzień?

Jak aplikować krem pod oczy?

Skóra wokół oczu jest szczególnie delikatna i podatna na uszkodzenia. To na tej części ciała najczęściej pojawiają się cienie i opuchnięcia. Na szczęście bardzo łatwo możesz pozbyć się tych niedoskonałości skóry. Potrzebujesz jedynie dobrego kremu nawilżającego lub dotleniającego oraz wiedzy na temat masażu. Krem pod oczy aplikuje się wieczorem, już po zrobieniu demakijażu i dokładnym oczyszczeniu skóry. Niewielką ilość kosmetyku nałóż pod oczy – pamiętaj, aby nie aplikować kremu bezpośrednio pod dolnymi powiekami; nałóż go w miejsce, w którym skóra policzków łączy się ze skórą pod oczami. Produkt wklep opuszkami palców, robiąc jednocześnie masaż. Krem nałóż także na nieruchome powieki i w taki sam sposób go wetrzyj.

Jak aplikować krem na noc?

Kremy na noc zawierają więcej składników odżywczych w stosunku do innych produktów pielęgnacyjnych. Dlaczego? Nocą skóra regeneruje się i najlepiej przyswaja substancje aktywne. Aby efektywnie działały, skóra musi być oczyszczona produktami do demakijażu. Krem na noc zaaplikuj tak, jak zaleca producent lub podaje ulotka. Poczekaj aż całkowicie się wchłonie – dopiero wtedy zastosować możesz pozostałe produkty. Zazwyczaj krem na noc stosuje się tuż po wykonanym peelingu lub nałożonej maseczce po to, żeby nawilżyć, złagodzić i odżywić skórę.

Jak aplikować krem na dzień?

Krem na dzień może spełniać wiele funkcji. Kosmetyk taki zastępuje bazę pod makijaż, nawilża, wyrównuje koloryt skóry lub stanowi ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Powinno się nakładać go po porannym oczyszczeniu i odświeżeniu twarzy, ale przed zrobieniem makijażu. Odczekaj chwilę aż krem na dzień wchłonie się, a potem zaaplikuj podkład i inne kosmetyki kolorowe. Często krem na dzień występuje pod nazwą krem BB, który jest połączeniem lekko kryjącego podkładu i kremu odżywczego.