Jak usunąć blizny po trądziku?

Ledwo co uporałyśmy się z trądzikiem, a już musimy stawić czoła kolejnemu problemowi. Blizny po trądziku są częstym powikłaniem u osób, które stosowały leki wysuszające i zawierające retinoidy. Są trudne do usunięcia, a walka z nimi wydaje się być bardzo trudna.

Nie dawaj jednak za wygraną, wypróbuj metody z dziedziny medycyny estetycznej: mezoterapia, peeling, laser frakcyjny.

Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Jeżeli zauważysz choćby jedną krostkę na skórze, natychmiast udaj się do dermatologa. Może to być początek poważnej choroby skórnej. Nie próbuj na własną ręką leczyć trądziku; zrobisz lepiej, gdy oddasz się w ręce specjalistów. Lekarz dobierze odpowiednie leki i dawkę, przepisze maść i podpowie, jakich kosmetyków do pielęgnacji skóry trądzikowej używać. Pod żadnym pozorem nie wyciskaj pryszczy, nie dotykaj twarzy brudnymi dłoniami, nie stosuj nieznanych ci produktów.

Mezoterapia – sposób na trądzik.

Mezoterapia jest jedną z metod leczenia blizn potrądzikowych. Polega na nakłuwaniu skóry małymi igłami, które bardzo szybko poruszają się. W ten sposób w głąb skóry wprowadzane są substancje odżywcze, nawilżające i rozjaśniające blizny. Mezoterapia jest bardzo precyzyjnym zabiegiem, ponieważ działa tylko na zmienione chorobowo miejsca. Aby efekt był zadowalający, dobrze jest wykonać kilka zabiegów w jednakowych odstępach czasu.

Peeling i mezoterapia – kuracja łączona.

Najlepsze efekty w leczeniu blizn po trądziku przynosi kuracja łączna: peeling plus mezoterapia. Peeling złuszcza wierzchnią warstwę naskórka, wygładza skórę, rozjaśnia blizny i umożliwia szybsze przedostawanie się substancji odżywczych wtłaczanych w głąb skóry podczas mezoterapii. W efekcie skóra jest bardziej odżywiona i zregenerowana. Na zakończenie kuracji konieczne jest zastosowanie maseczki nawilżającej lub algowej.

Laser frakcyjny na blizny potrądzikowe.

Równie dobre rezultaty przynosi laser frakcyjny. Działanie świetlnymi impulsami na blizny powoduje rozjaśnienie i wygładzenie blizn oraz przyspieszenie odnowy komórkowej. Długość fali świetlnej dobierana jest od stopnia zaawansowania zmian obecnych na skórze. Kuracja powinna składać się z około czterech zabiegów, które wykonuje się w kilkutygodniowych odstępach czasu. Dzięki laserowi skóra jest gładsza, jędrniejsza i zdrowsza.