Jak pokonać cellulit wodny?

Czym jest cellulit wodny?

Cellulit dzielimy na dwa rodzaje: wodny i tłuszczowy. O ile o tym drugim typie wiemy bardzo dużo, tak o jego „bliźniaku” wciąż zdobywamy coraz to nowsze informacje. Cellulit wodny jest łatwiejszy do usunięcia, a jego objawy są łagodniejsze. Dotyka większość kobiet, niezależnie od sylwetki. O cellulicie wodnym mówimy wtedy, gdy w organizmie odkłada się nadmiar wody. W rezultacie gospodarka wodna i mikrokrążenie zostają zaburzone. Tuż pod skórą gromadzą się grudki; występują najczęściej na udach, pośladkach, brzuchu, ramionach i łydkach.

Jakie są przyczyny powstawania cellulitu wodnego?

Do najczęstszych przyczyn powstawania cellulitu wodnego zalicza się zaburzenia hormonalne problemy z krążeniem i dietę bogatą w sól. Jeżeli nosisz obcisłe ubrania, zakładasz nogę na nogę, nosisz szpilki, prowadzisz siedzący tryb życia lub wykonujesz pracę niewymagającą wysiłku fizycznego, jesteś narażona na powstanie cellulitu wodnego.

Jak pokonać cellulit wodny?

Jest wiele sposobów pokonania cellulitu wodnego. Najlepszym będzie odstawienie tabletek hormonalnych (o ile pozwoli na to lekarz). Zrezygnuj z pokarmów bogatych w sól, czytaj etykietki produktów, pij dużo wody z niską zawartością sodu. Unikaj obcisłych ubrań, staraj się co jakiś czas wykonywać krótkie ćwiczenia (zwłaszcza, jeżeli pracujesz w pozycji siedzącej). Miejsca ciała objęte cellulitem pielęgnuj specjalnymi kosmetykami, np. drenującymi i ujędrniającymi. Podczas nakładania produktów wykonuj masaż – to pozwoli na szybsze zredukowanie wodnych obrzęków i wygładzenie skóry ciała. Cellulitu wodnego pozbędziesz się także w salonie kosmetycznym podczas zabiegu drenażu limfatycznego. Stosuj naprzemiennie ciepły i zimny prysznic.