Jak nakładać paznokcie żelowe?

Paznokcie żelowe to jeden z najpopularniejszych rodzajów manicure. Jest trwały, dość prosty w wykonaniu, a efektu pozazdrości ci niejedna koleżanka. Dowiedz się zatem, w jaki sposób wykonać paznokcie żelowe i jakie akcesoria pomogą ci w wykonaniu tego manicure?

Zanim zrobisz sobie paznokcie żelowe, przygotuj niezbędne akcesoria i urządzenia. Potrzebne ci będą: pilniczki do spiłowania i wypolerowania płytki paznokcia, drewniany patyczek do odsuwania skórek, lampa UV, lakier bazowy i utwardzający, lakier żelowy oraz oliwka nawilżająca.

Zacznij od zdezynfekowania dłoni – w tym celu użyj specjalnego płynu odkażającego. Nie musisz skracać paznokci; wystarczy, że spiłujesz ich brzegi pilniczkiem. Następnie należy zmatowić płytkę paznokcia, aby żelowy lakier do paznokci lepiej wchłaniał się i dłużej trzymał. Jeżeli zauważysz, że na twoim paznokciu pojawiły się nierówności, użyj żelu budującego, który wypełni ubytki. Produkt trzeba utwardzić pod lampą UV, a potem przemyć spirytusem i zmatowić. Pamiętaj, że powierzchnia paznokcia musi być gładka i matowa.

Kiedy paznokcie są już wypolerowane, odsuń skórki drewnianym patyczkiem. Możesz zmatowić tę część paznokcia, która znajdowała się pod skórkami. Powstały przy tej czynności pyłek wyczyść i ponownie odtłuść paznokcie. Na całą powierzchnię płytki nałóż primer, zwiększy przyczepność żelu; primer musi pozostać na paznokciu około minutę, a potem odparować. Nałóż cienką warstwę żelu na całą płytkę paznokcia, omijając skórki wyrastające przy wale paznokcia. Palce włóż pod lampę UV na około 3 minuty. Następnie paznokieć pokryj kolejną, grubszą warstwą żelu i utwardź pod lampą UV.

Paznokcie przemyj spirytusem salicylowym. Pora na spiłowanie płytki paznokcia – nadaj jej wypukły kształt – przy brzegach cieńszy, a na wierzchu grubszy. Spiłuj koniecznie nadmiar żelu z tej części paznokcia, która przylega do skóry palców (brzeg i wał paznokcia). Ponownie użyj spirytusu salicylowego do odtłuszczenia płytki paznokcia. Nałóż ostatnią warstwę żelu utwardzającego i wysusz ją pod lampą UV. Na koniec manicure posmaruj dłonie i paznokcie oliwką nawilżającą.