Jak dbać o ciało jesienią i zimą?

Pielęgnację ciała i twarzy należy dostosować do pory roku. Inaczej będzie wyglądała latem i wiosną, a jeszcze inaczej jesienią i zimą. Poznaj proste triki, które pozwolą ci zachować ładny wygląd przez cały czas.

Krem z filtrem stosujemy przeważnie latem po to, żeby ochronić skórę twarzy przed słońcem i zapobiec powstawaniu podrażnień. Powstaje pytanie, czy skórę trzeba chronić także w okresie jesienno – zimowym, kiedy słońce nie przygrzewa tak mocno? Wydaje się, że nałożony na twarz krem z filtrem zablokuje promienie słoneczne i uniemożliwi wytworzenie się witaminy D. Nie do końca to stwierdzenie jest prawdą. Wystarczy, że jesienią i zimą zastosujemy mniejszą ilość kremu. Tym samym upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu: ochronimy twarz, a witamina D i tak zostanie dostarczona do komórek naszej skóry. Stosując krem z filtrem zapobiegamy wczesnemu starzeniu się skóry, pogłębianiu zmarszczek i powstawaniu przebarwień.

Cera tłusta jest najtrudniejsza w pielęgnacji. Dlaczego? Pojawiają się na niej trądzik, wągry i inne niedoskonałości, wydziela nadmierne ilości sebum, pory skóry są zanieczyszczone. Niektórzy twierdzą, że skóry tłustej nie należy nawilżać, wręcz przeciwnie – stosować kosmetyki wysuszające. Błąd! Jeżeli cerę tłustą wysuszymy, będzie wydzielać jeszcze więcej sebum. Nawilżanie zatem jest konieczne, a najlepiej używać kosmetyków z cynkiem, produktami antybakteryjnymi i kwasami owocowymi.

Panuje powszechne przekonanie, że rumieniec na policzkach zimą to normalność. U niektórych może i tak. Ale są takie osoby, u których zaczerwienione policzki to oznaka popękanych naczynek krwionośnych. Jeżeli ty też masz taki problem, pamiętaj, aby zabezpieczyć skórę właściwymi kosmetykami. Codziennie stosuj kremy nawilżające i produkty łagodzące. Dobre będą także domowe maseczki z zawartością miodu lub zabiegi w salonie kosmetycznym, np. laseroterapia.

Zimą nie wolno zrezygnować z peelingu skóry. Taki zabieg pomoże pozbyć się suchych skórek, nierówności i martwych komórek naskórka. Gładka skóra lepiej „przyjmie” kosmetyki nawilżające lub inne produkty pielęgnujące. Jesień i zima to również doskonały czas na zabiegi z wykorzystaniem kwasów owocowych lub peelingów chemicznych. Dzięki nim pozbędziesz się przebarwień, drobnych zmarszczek i innych niedoskonałości.