Depilacja w domu i gabinecie kosmetycznym – metody, kosmetyki i akcesoria.

Która kobieta nie chciałaby mieć gładkiej skóry? Jeżeli nie możesz poradzić sobie z wrastającymi włoskami, zbyt częstym usuwaniem owłosienia lub szorstką skórą, to wypróbuj jedną z poniższych metod.

Domowe metody depilacji.

Do najpopularniejszych metod usuwania owłosienia w domu należą: kremy, pianki, jednorazowe maszynki, depilator i wosk.

Popularnymi kosmetykami, które służą do depilacji są między innymi: kremy i pianki. W drogeriach znajdziemy mnóstwo takich produktów. Niektóre przeznaczone są do usuwania owłosienia z twarzy lub ciała. Kremy i pianki powinnyśmy dobierać tak, aby ich właściwości odpowiadały naszym oczekiwaniom. Pamiętajmy, że mając skórę wrażliwą, wybierzemy produkt z kilkoma składnikami, najlepiej naturalnymi. Jak stosuje się kremy i pianki przeznaczone do depilacji? Na wilgotną skórę nanosi się niewielką ilość kosmetyku, a następnie przy użyciu maszynki usuwa niechciane włoski. Większość produktów służących do depilacji samoistnie usuwa owłosienie – wystarczy odczekać kilka minut, a włoski rozpuszczą się. Minusem tej metody (zarówno z wykorzystaniem maszynek, jak i bez) jest to, że po dwóch lub trzech dniach owłosienie znów się pojawia; mogą pojawić się także podrażnienia.

Niechcianego owłosienia pozbyć się można także z wykorzystaniem zimnego lub ciepłego wosku. Metoda polecana jest osobom doświadczonym i początkującym. Plastry wosku należy rozgrzać w dłoniach, przykleić do skóry, a następnie zerwać w odwrotnym kierunku do wzrostu włosków. Wosk przynosi bardzo dobre rezultaty: skóra jest gładka i niepodrażniona, a włoski odrastają po trzech tygodniach. Zdarza się też tak, że podczas kilku pierwszych depilacji wraz z owłosieniem usuwany jest naskórek.

Bardzo popularną i skuteczną metodą usuwania włosków w domu jest depilator elektryczny. Możemy wybierać spośród urządzeń zasilanych na prąd lub baterie, z podwójnymi lub pojedynczymi ostrzami oraz takich, których można używać pod wodą lub z dala od niej. Podczas depilacji należy pamiętać o tym, aby wcześniej wykonać peeling, depilator ustawić pod kątem 90 stopni do powierzchni ciała, a po zakończonym zabiegu – wetrzeć oliwkę łagodzącą lub balsam nawilżający.

Metody usuwania owłosienia w gabinecie kosmetycznym.

Do najpopularniejszych metod depilacji w gabinecie kosmetycznym należą elektroliza i laser IPL. Pierwsza z nich polega na usuwaniu owłosienia przy pomocy prądu elektrycznego. Urządzenie stosowane podczas tego zabiegu uszkadza mieszki włosowe – tym samym włoski nie mają miejsca, z którego mogłyby wyrosnąć. Laser IPL (inna nazwa to fotoepilacja lub epilacja) działa identycznie, z tym że wykorzystuje działanie impulsu świetlnego. Efektywność uzależniona jest od poziomu melaniny i grubości włosów. Fotoepilację powtarzać należy co miesiąc; efekty będą utrzymywały się przez kilka tygodni.