Co to jest Dermapen?

Dermapen to urządzenie stosowane przez lekarzy i dermatologów medycyny estetycznej w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry. Zabieg z wykorzystaniem przyrządu polega na mikronakłuciach skóry za pomocą pulsujących igieł. Tym samym w skórze zachodzą procesy regeneracyjne i następuje poprawa krążenia krwi.

Jednocześnie o wiele łatwiej jest wprowadzić substancje odżywcze zawarte w kosmetykach w głąb skóry.

Oryginalny Dermapen powinien posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty. Wyposażony jest w 12 igieł wykonanych z tego samego materiału co narzędzia chirurgiczne; igły nie zawierają niklu i chromu – są więc bezpieczne; nie powodują podrażnień. Istnieje możliwość ustawiania głębokości i szybkości nakłuć (największa szybkość wynosi 1300 nakłuć na sekundę). Podczas zabiegu zwiększa się zdolność skóry do samonaprawy, podnosi się poziom kolagenu, a skóra zostaje ujędrniona.

Cały zabieg dzieli się na trzy fazy. Podczas pierwszej z nich, kiedy na skórze powstają mikrourazy, dochodzi do wytwarzania się nowych komórek naskórka. W fazie drugiej powstaje elastyna oraz kolagen typu I, III i IV. Ostatnia faza charakteryzuje się przebudową i regeneracją wcześniej uszkodzonych komórek. Skóra produkuje większe ilości kolagenu, poprawia się jej gęstość i kondycja.

Kiedy możesz poddać się zabiegowi Dermapen? Urządzenie spłyca drobne zmarszczki, wygładza rozstępy oraz rozjaśnia blizny i przebarwienia. Poprawi również wygląd poszarzałej, nieodżywionej, cienkiej i zwiotczałej skóry. Dermapen stosować można także na skórę dłoni, dekoltu i szyi, okolice oczu, cerę z rozszerzonymi porami i skórę, której kolor jest niejednolity. Przeciwwskazaniami są: choroby nowotworowe, ciąża i karmienie piersią, stany zapalne skóry.

Dermapen stosować można również na skórę brzucha, ud, pośladków i głowy. Pojedynczy zabieg trwa około 40 minut, a bezpośrednio po nim odczuwać można ciepło. Kilka dni po zabiegu pojawić się może zaczerwienienie i złuszczenie. Ostateczne wyniki widoczne są po około miesiącu od zakończenia kuracji.