Botoks, hydrobalans, mezoterapia głowy – zabiegi bankietowe na Sylwestra.

Zabiegi bankietowe, zwane inaczej lunchowymi, są popularne zwłaszcza przed Sylwestrem. Można wykonać je bardzo szybko i dają równie dobre efekty jak w przypadku długich kuracji.

Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, by poprawić wygląd skóry.

Zabieg bankietowy na zmarszczki.

Najpopularniejszym zabiegiem bankietowym jest toksyna botulinowa. Botoks wstrzykuje się pod skórę za pomocą cienkiej igły. Zabieg trwa kilkanaście minut, wprowadzany pod skórę preparat zaczyna działać po kilku dniach, a ostateczny efekt widać po dwóch tygodniach. Botoks spłyca zmarszczki mimiczne zlokalizowane w okolicy oczu, nosa i ust. W miejscu wprowadzenia toksyny botulinowej mięśnie rozluźniają się, a skóra wygląda na wypoczętą i zrelaksowaną. Rezultaty zabiegu utrzymują się do pół roku.

Zabieg bankietowy nawilżający skórę.

Hydrobalans to zabieg głębokiego nawilżania skóry za pomocą kwasu hialuronowego. Stosuje się go na skórę twarzy, szyi, dekoltu i wierzchu dłoni. Kwas hialuronowy dostarcza się za pomocą igły w głębsze warstwy skóry. Zabieg hydrobalans można wykonać o każdej porze roku. Dzięki niemu skóra jest nawilżona, wygładzona, rozświetlona i młodsza. Dla lepszych efektów warto wykonać dwa do trzech zabiegów co dwa lub cztery tygodnie.

Zabieg bankietowy na włosy – mezoterapia głowy.

Mezoterapia głowy to zabieg bankietowy polecany zarówno paniom, jaki i mężczyznom. Polecana jest dla tych, którzy zauważyli osłabienie włosów lub pierwsze oznaki łysienia. Zabieg poprawia ukrwienie skóry głowy i tym samym wzmacnia cebulki włosowe i włosy. Mezoterapia głowy trwa około 20 minut, a efekty pojawiają się po około pięciu zabiegach. Zabieg wykonywać można z wykorzystaniem preparatu własnego pacjenta, czyli osoczem wyodrębnionym z jego krwi.